آرتابیم

طریقه ایجاد فیلترینگ با استفاده از System Type

طریقه ایجاد فیلتر بر اساس سیستم های لوله کشی

بسیاری از اوقات برای اینکه نقشه یک سیستم خاص مانند فن کویل را به پیمانکار در قالب نقشه کد یا شیت بندی شده pdf ارائه دهیم مجبوریم تا سیستم های دیگر مانند اسپرینکلر، ابرسانی. فاضلاب و ... را خاموش نماییم تا پیمانکار لوله ها را با یکدیگر اشتباه نگیرد.

برای سهولت در این امر ما باید سیستم های لوله کشی را فیلتر سازی کنیم تا در پنجره visibility / graphic به راحتی سیستم ها را خاموش و روشن نماییم تا سیستم مورد نظر باقی بماند.

در این مثال ما قصد داریم سیستم اسپرینکلر را خاموش کنیم .

1- در عکس زیر مشاهده میکنیم که system type: fire protection متعلق به لوله کشی اسپرینکلر می باشد.

2- از منوی view وارد پنجره visibility / graphic شده

3- در پنجره فیلتر گزینه edit/new را انتخاب کرده

4- در فسمت پایین و سمت چپ پنجره باز شده روی ایکون new کلیک کرده نام سیستم که در اینجا sprinkler fire protection می باشد را تایپ کرده و سپس ok را کلیک کرده

5- در فیلتر ایجادشده sprinkler fire protection کلیک کرده . در قسمت categories فیلتر را روی piping قرار داده و از نوار پنجره ی زیر pipe fittings و pipe را انتخاب نموده. در قسمت filter rules مانند تصویر زیر تنظیمات را ایجاد نموده و ok را کلیک کرده

6- در پنجره visibility / graphic بروی گزینه add کلیک کرده و فیلتر sprinker (fire protection) را انتخاب کرده و ok را کلیک کرده.

7-در قسمت visibility تیک سیستم sprinkler (fire protection) را برداشته و ok را کلیک کرده

8- همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می نمایید سیستم sprinkler خاموش شده و فقط لوله های فنکویل قابل مشاهده هستند.

در یک فایل ایده ال باید تمامی سیستم ها دارای فیلترینگ باشند که زمان خروجی گرفتن از رویت به راحتی این سیستم ها خاموش و روشن شوند.

 

مطالب مشابه
نظرات